O audio planet

Założeniem Audio Planet jest produkcja ekskluzywnych kolumn głośnikowych o jakości i brzmieniu bliskim doskonałości w swojej klasie cenowej. Łączymy pasję, wiedzę i profesjonalizm, aby stworzyć jakość, styl i harmonię brzmienia i piękna. Ofertę kierujemy do Klientów oczekujących najlepszego brzmienia połączonego z wyrafinowaniem wykonania. Zaawansowane brzmieniowo produkty naszej firmy mogą także stać się wydarzeniem wizualnym w Państwa domach, mieszkaniach, czy firmach. Zespolenie z istniejącym wnętrzem lub stworzenie niepowtarzalnego jego akcentu to nasze drugie założenie. Im trudniejsze wyzwanie, tym większa nasza motywacja.

W naszej ofercie znajdują się kolumny o szerokim spektrum designerskim – od modeli o antycznych kształtach do najbardziej futurystycznych form. Zawsze jednak na pierwszym miejscu są dźwięk i jego jakość.

Zbudowaliśmy 14 modeli kolumn. Dwa dodatkowe modele są na ukończeniu. Stanowią one bazę wyjściową do produkcji kolumn na zamówienie. Chcemy pokazać nasze możliwości i potencjał, a oferta została tak przemyślana, aby zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Brzmieniowo wszystkie zestawy różnią się od siebie. Każdy model ma swój charakter i cechy. Nie planujemy tworzenia kolejnych klonów pod różnymi nazwami.

Zaczęliśmy od Tau Ceti, Tebe i Dune. To pierwsze modele naszych kolumn. Monolith, Naboo, Triangle i Nebula pokazują jak różne mogą być kolumny. Mogą zaskakiwać i rywalizować brzmieniem i wyglądem. Do budowy używamy różnych materiałów. Jest drewno, mdf, drewniane sklejki i szkło. Planujemy użyć kamienia. Alien 5/4, będzie miał mniejszego “brata”. Kształty, które proponujemy to nie tylko design, ale też środowisko dla przetworników, które brzmią inaczej w naszych kolumnach. Wielu docenia nasze prace, a kolumny grają nie tylko w Polsce. To motywacja do dalszych wysiłków. Kończymy więc prace nad projektami “Tower” jako potężnej kolumny podłogowej a do końca 2019 roku powstaną Tau Ceti II i cała seria czterech modeli Phobos, w tym dwa modele kolumn typu monitor. Nasze przesłanie to: Brzmienie dla Muzyki – Kolumny dla Wymagających.


NASZE WARTOŚCI

WYSOKA JAKOŚĆ DŹWIĘKU

Największym wyzwaniem dla AUDIO PLANET w każdym modelu kolumn jest zawsze jakość dźwięku i brzmienie. Żartując mówimy, że produkujemy “OKULARY NA USZY”. Powoduje to, że na nowo i pełniej możemy poznać każdy utwór. Muzyka z naszych kolumn potrafi dotykać. Dźwięki mają swoją masę, kształt i wielkość w różny sposób działając na zmysły odczuwania. Nasze priorytety i główny cel? – selektywność dźwięku, separacja, stereofonia, budowanie sceny, sprawność i dynamika oraz doskonałe zgranie fazowe. We wszystkich tych aspektach dążymy do ideału – osiągnąć jak najwięcej przy zaangażowaniu najwyższej klasy komponentów i zaproponować to klientom za jak najlepszą cenę.

DBAŁOŚĆ O KLIENTA

Audio Planet buduje kolumny Hi End na zamówienie, co już świadczy o tym, że Klienci i ich wymagania są dla nas najważniejsze. Nie próbujemy sprzedawać już wyprodukowanych kolumn. Kilkanaście modeli w różnych konfiguracjach i obudowach powstało dla zwiększenia wachlarza oferty, aby móc poznać brzmienia idealne dla różnych Klientów. To kolejny przejaw dbałości o indywidualne oczekiwania i spersonalizowanie naszych wyrobów. Założeniem firmy jest też dopasowywanie wyglądu do wnętrz i wymagań odbiorców. Chętnie realizujemy zamówienia z poza naszej oferty. W ten sposób powstało już kilka modeli kolumn. W naszej otwartości jesteśmy też gotowi na odsłuchy naszych kolumn u klienta.AUTORSKIE PROJEKTY I DBAŁOŚĆ O DETALE

Hi End’owe kolumny głośnikowe wymagają też obudów na najwyższym poziomie. Naszym klientom proponujemy niepowtarzalne, autorskie projekty zaawansowane designer’sko. Kolumny Audio Planet mają stać się wydarzeniem w Państwa domach i być ozdobą wnętrz, w których zagoszczą. Mogą wtopić się w wyposażenie Waszych domów lub stać się ich akcentem. Dbałość o szczegóły projektów i wykończenia są na pierwszym miejscu, zarówno projektantów jak i wykonawców. Wybierając Audio Planet możecie mieć wpływ na to jak będą brzmiały i wyglądały Wasze kolumny.

PODĄŻANIE ZA NOWOŚCIAMI W BRANŻY

Nadążanie za postępem, zarówno w stosowaniu komponentów jak i najnowszych rozwiązań, jest dla nas koniecznością. Nasi klienci chcą otrzymać niepowtarzalny i wyjątkowy wyrób o najwyższej jakości w swoim przedziale cenowym. To wymusza na nas nie tylko nadążanie za czołówką, ale też tworzenie nowatorskich rozwiązań i wprowadzanie nowych trendów na rynek audio. Wiele z naszych modeli już dziś jest na to dowodem. Zaskakujemy aplikacją i konfiguracją przetworników oraz autorskimi rozwiązaniami. Potrafimy zaszokować też designem.


PROFESJONALE DORADZTWO

Przy założeniu, że nasze kolumny powstają na zamówienie, doradztwo zaczyna się już na etapie pierwszych rozmów z klientami. Dokładne zapoznanie się z wymaganiami, zarówno brzmieniowymi jak i designerskimi, ale też dobór kolumn do pomieszczenia. To podstawa naszych konsultacji. Po tych ustaleniach oraz założeniach pułapu cenowego, na którym możemy się poruszać, jesteśmy w stanie doradzić nie tylko wybór kolumn, kabli, sprzętu, ale też pomóc w ewentualnym, w razie potrzeb, dostosowaniu pomieszczenia dla uzyskania najlepszego odsłuchu.