AKUSTYKA I BRZMIENIE

Już na etapie projektowania obudów stawiamy sobie założenia brzmieniowe. Jak wspominamy w zakładce „o Audio Planet”, do pracy związanej z akustyką wykorzystujemy najlepszych specjalistów w kraju. Z ich pomocą tworzymy charakter kolumn, dobieramy konfiguracje odpowiednich przetworników. Optymalna aplikacja poszczególnych głośników oraz szereg drobnych detali, z pozoru błahych, ale jakże istotnych ma duży wpływ na efekt końcowy.

Olbrzymi, jak nie kluczowy, wpływ na jakość dźwięku mają prace związane z projektowaniem filtracji głośników i co za tym idzie aplikacją zwrotnic, a także strojeniem i tłumieniem kolumn. Sprawą oczywistą jest, że proces projektowania filtracji i aplikacja to czasochłonne przedsięwzięcia, które należy powtarzać od zera wraz z każdą kolejną konstrukcją. Nawet najlepsza obudowa, najdoskonalsze głośniki nie poskromione przez doskonałą zwrotnicę, nie zapewnią dobrego brzmienia. Tutaj, podobnie jak w przypadku głośników, korzystamy z najlepszych i najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Często czas poświęcony do zamknięcia tego etapu projektu liczony jest nie w tygodniach a miesiącach, a sama zwrotnica składa się nie z kilku a kilkudziesięciu elementów. Do pracy w tym zakresie używany jest profesjonalny sprzęt pomiarowy. I to powinno być normą u każdego producenta. My uważamy jednak, że najlepszym rozwiązaniem jest połączenie precyzyjnego sprzętu z wprawnym i  doświadczonym uchem akustyka – wówczas kolumny wychodzące z takiego studia spełnią wszystkie oczekiwania. Tak postępujemy z każdym produktem firmowanym przez Audio Planet. 

W DĄŻENIU DO IDEALNEGO BRZMIENIA POMAGA NAM:

Wykorzystywanie przetworników najlepszych światowych marek
Projektowanie zwrotnic na zamówienie przez najlepszych Polskich akustyków
Obudowy o zaawansowanym kształcie jako warunki aplikacji zbliżone do idealnych
Wykorzystywanie naturalnych materiałów do budowy korpusów w zależności od potrzeb (znajdziecie Państwo w naszych kolumnach zarówno lite drewno, częściowo przetworzone, ale także szkło i kamień a ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane)

MATERIAŁY WYTŁUMIAJĄCE W NASZYCH KOLUMNACH