Phobos Monitor

Opis ogólny

Kolumny Phobos Monitor 17 to pierwszy model tej serii w portfolio AP. Chcemy dać wybór zakładając różne wymagania lokalowe. Cztery modele kolumn dadzą sporą alternatywę charakteru i mocy w obrębie jednej serii. Dwa monitory, lub jeden z dwóch modeli podłogowych. Phobos w swoich kilku wcieleniach będą połączeniem wyważonego, uniwersalnego brzmienia z możliwością jego personalizacji podobnie jak w przypadku stylizacji obudów.
Do zasilenia serii wybraliśmy cenione za dużą swobodę prezentacji, mięsisty zaokrąglony rysunek sceny brzmieniowej i niespotykany w tym zakresie cenowym niski poziom zniekształceń głośniki SB, dostępne w szerokim wachlarzu wersji.
Tutaj upatrujemy właśnie tej głębszej personalizacji, wykorzystując różne rodzaje membran przetworników, dających szerokie pole wyborów wybrzmienia. Zawsze jednak będzie to masywne i spokojne brzmienie o dużej kulturze cieszącej ucho i pozwalającej na spędzanie długich chwil z muzyką. Phobos ma być naszą najbardziej przystępną cenowo propozycją i wyjściem na przeciw tym, którzy nie zamierzają do zasilenia używać drogich i mocnych wzmacniaczy.

Co nas wyróżnia

Pełna personalizacja wykończenia

Bardzo solidna obudowa

Neutralne, pełne i spójne brzmienie

Niskie poziomy zniekształceń

Większa cenowa dostępność

 

Krótki opis brzmienia

Brzmieniowym założeniem serii Phobos jest uniwersalność. Monitor 17 jest alternatywą dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie z różnych względów na kolumny podłogowe a cenią pełny głęboki bas. Zapewniamy, że PHOBOS M 17 otuli ciepłym, pełnym basem o miękkim zabarwieniu. To nie znaczy, że jeżeli trzeba nie poradzi sobie z bardziej „jędrnym” uderzeniem. Charakter brzmienia jest bardzo spójny i mięsisty przy szerokiej, pochłaniającej słuchacza scenie. Zarówno środek, jak i góra nie wyrywają się ponad zrównoważony wykres pasma. O ile góra momentami lubi brylować w swoich wysokich partiach to środek nie wybija się na pierwszy plan, pozostawiając resztę dźwięków zdecydowanie w tle, tylko delikatnie rysuje swoje obrazy i pilnuje nadawania konturów uderzeniom basowym tam gdzie trzeba. Ogólny odbiór to przyjemne miękkie granie zbliżone do zaokrągleń proponowanych przez lampę z lekkim matowym odcieniem. Daje przyjemność i relaks przy nawet długich odsłuchach nie męcząc słuchacza.

Opis obudowy

Klasyczny prostopadłościan wykonaliśmy z 25 milimetrowego MDF-u. Frontowa nakładka proponowana przez nas w innym kolorze ma nadać charakter całej seri i być jej wizytówką. Grubość ścianek i wspomniana przed chwilą nakładka stanowią dodatkową gwarancję stabilnego brzmienia. Wewnątrz zainstalowaliśmy ażurową, kątową przegrodę a bas refleks jak w większości naszych modeli skierowaliśmy na przednią ściankę. Dla tych, którzy potrzebują do kolumn podstawy zaprojektowaliśmy licujące z serią postumenty nawiązujące kolorem do frontowej nakładki. Phobos to konserwatywna bryła o ekskluzywnym wyglądzie i wykończeniu na życzenie. Realizujemy zarówno wykonanie w drewnie jak i lakierach kryjących.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Dwudrożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 42Hz – 30 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 120 W
Moc znamionowa  60 W
Impedancja znamionowa 8 Ohm
Podział pasma 3000Hz
Efektywność 86 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 50 x 20 x 39

Zapytaj o kolumny