Monolith

dune-1

OPIS OGÓLNY

Monolith – to duże, wysokie a jednocześnie bardzo smukłe kolumny. Pomimo tego, ani przez moment nie zdradzają swojego potencjału. Na froncie widzimy tylko połowę zaaplikowanych głośników. Dwugłośnikowa sekcja basowa ukryta jest wewnątrz kolumny.
Projekt z założenia miał być konstrukcją uniwersalną w swoim odbiorze a jednocześnie nietuzinkowo przełamującą pewne stereotypy.
Bardzo doceniana w ostatnich latach koncepcja łączenia lekkich małych głośników szerokopasmowych z sekcją niskotonową ma wiele wspólnego z naszą konstrukcją, w której te założenia zderzyły się z obudową inspirowaną Monolitem z filmu Odyseja Kosmiczna 2001 Stanleya Kubricka. Ale Audio-planet jak zwykle nie uznaje kompromisów i idzie 2 kroki dalej. Ten pierwszy krok, to głośnik szerokopasmowy wspierany bardzo wydajną 28mm kopułką jedwabną która zdecydowanie nadaje takt muzyce. Drugim krokiem jest sekcja niskotonowa, nie tylko jest podwojona, ale też odseparowana i niezależnie strojona. Jest to precedensowe rozwiązanie – 2 głośniki niskotonowe pracują nad uzyskaniem jednej częstotliwości rezonansowej ale w odmiennych aplikacjach i kierunkach działania, dzięki czemu mogą się wzajemnie uzupełniać rozszerzając i urozmaicając działanie układu rezonatorów. Aby osiągnąć “monolityczne” założenia nadaliśmy kolumnom surowy i powściągliwy design, a prostota i elegancja przeobraziły Monolity w monumentalne kolumny, które są zarazem ekskluzywnymi meblami.
Konstrukcja to układ 3 drożny, wielokomorowy, 4 głośnikowy, wentylowany.

Co nas wyróżnia

Przetworniki

Mały swobodnie grający głośnik szerokopasmowy

Duża 28mm kopułka jedwabna o zdecydowanym brzmieniu

Precedensowe rozwiązanie

Monolityczna ciężka i solidna bryła

Hybrydowa odseparowana podwójna sekcja basowa

Subtelność i moc

Zaskakujące, zdecydowane i uniwersalne brzmienie

Optymalna konfiguracja

Projekt filtracji bez użycia jakichkolwiek oporników / tłumików

 

Krótki opis brzmienia

Z założenia brzmienie miało być uniwersalne, zdecydowane i otwarte – i takie jest. Lekkość i detaliczność grania środka pasma połączona ze zdecydowaniem jedwabnej kopułki podparta jest wielobarwnym, ale spójnym w swoim przekazie basem. Kolumny wręcz uwielbiają się popisywać i dziękują za odkręcenie potencjometru.
Jak opisalibyśmy brzmienie w dwóch słowach ? Zaskakujące i niespodziewane. Cena kolumn może spowodować, że te dwa słowa nabiorą dodatkowego znaczenia…

Opis obudowy

Konstrukcja wykonana w całości z MDF – wysoka szczupła i głęboka. Ciężka (waga kolumny 60 kg) i stabilna. Czterogłośnikowy układ i precedensowe rozwiązanie w sekcji basowej wymusiło złożoność wewnętrzną. Kolumny standardowo wykończone są w lakierze na wysoki połysk z delikatnie wygrawerowaną nazwą modelu ale nic nie stoi na przeszkodzie aby personalizować produkt nie tylko z wyborem koloru ale także wykończenia (np aerografia).


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Cztero głośnikowy – trójdrożny układ hybrydowy
Pasmo przenoszenia 45Hz – 20 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 200 W
Moc znamionowa  160 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm ( minimum 3,8 Ohm )
Podział pasma 140Hz / 1800Hz
Efektywność 87 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 144 x 23 x 66

Zapytaj o kolumny