Nebula

dune-1

OPIS OGÓLNY

Projekt “Nebula” był dla nas olbrzymim wyzwaniem. Postawiliśmy sobie bowiem bardzo wysokie wymagania, zarówno w aspekcie brzmieniowym jak i konstrukcyjnym. Wykorzystanie sfery do aplikacji wszystkich przetworników to niecodzienna praktyka u producentów kolumn. My podjęliśmy rękawicę i są sferyczne kolumny od Audio-Planet – to wydarzenie dla koneserów dźwięku i piękna.

“Hi-End Spherical Loudspeakers” to bezkompromisowa aplikacja i brzmienie, a jednocześnie jedne z najpiękniejszych kolumn sferycznych na Świecie. Ten projekt wizualny aspirujący w pewnym sensie do dzieła sztuki może budzić różne odczucia u odbiorców. Jednego jednak nie można odmówić tym kolumnom – to bardzo wymagający projekt. Cały zestaw wykonany jest ręcznie z litego drewna. Potrzeba duszy i rąk artysty do stworzenia tak wyjątkowego projektu.

Założenia brzmieniowe, to tak jak w przypadku “obudów” – Hi-End. Nie było tu miejsca na kompromisy. Stworzenie sceny na najwyższym poziomie, przestrzeni oraz dokładności i selektywności zapewniają ceramiczne “specjały” od Thiel / Accuton oraz doskonały przetwornik niskotonowy do aplikacji obudów zamkniętych od Usher Audio. Nie bez wpływu na uzyskaną scenę pozostaje sferyczna aplikacja jak i samo przesunięcie głośnika wysokotonowego w stosunku do osi kolumny. Całość najlepiej można ocenić przy odsłuchu, na który zapraszamy.

Co nas wyróżnia

Aplikacja ...

… niebezpiecznie zbliżająca się do doskonałości akustycznej i zmniejszająca zarazem wpływ akustyki pomieszczenia na brzmienie kolumn.

Całkowicie wyeliminowany niekorzystny efekt dyfrakcji dźwięku,

Maksymalnie zminimalizowane pasożytnicze fale stojące,

Ceramiczne przetworniki  Thiel/Accuton

Obudowa

Niepowtarzalny design sferycznych kolumn wykonanych ręcznie. Zarówno kule jak i stelaż sprawiający wrażenie kamienia powstały w całości z drewna.

Zwrotnica

Najwyższej klasy komponenty w bezkompromisowych zwrotnicach mające olbrzymi wpływ na nieograniczoną scenę i przestrzeń.

 

Krótki opis brzmienia

Bezkompromisową, prawie idealną aplikację połączyliśmy z bardzo poważnymi założeniami stworzenia brzmienia pozbawionego jakichkolwiek podbarwień, zniekształceń oraz wydłużania wybrzmień. Absolutna naturalność i wierność przekazu połączona z jego szybkością, w aplikacji zamkniętej, całkowicie pochłania słuchacza. Główne założenie „analityczny dźwięk” – zostało osiągnięte. Zamknięcie oczu automatycznie przenosi słuchacza na vipowskie miejsca tuż pod sceną, na której odbywa się muzyczna uczta. Nawet po krótkim wsłuchaniu się w to naturalne brzmienie, gdy podniesiemy powieki, zaskakuje nas brak artystów przed nami. Taki efekt osiągnięto nie bez pomocy doskonałego filtrowania głośników i zastosowania podzespołów z najwyższej półki, które pozwoliło wykreować niezwykle przejrzyste, selektywne, idące w jaśniejszy kierunek odbioru brzmienia środka i góry pasma. Całość podparta jest niezwykle ciepłym i masywnym dołem pasma schodzącym nadzwyczaj nisko w stosunku do wielkości zastosowanego przetwornika niskotonowego. Nebule z ciepłą Integrą zagrają spójnie i przyjemnie. Z mocnym tranzystorem pokażą co tak naprawdę oznacza kontrola wybrzmień i niski mruczący bas. Nie wymagając mocnego zasilania, ze słabą amplifikacją Single Ende, zagrają zmyślnie i przyjemnie, tworząc dobry klimat.

Opis obudowy

Kochamy muzykę, a dźwięk kocha drewno. Zarówno kule wykończone na wysoki połysk jak i cała konstrukcja nośna imitująca kamienną rzeźbę są w całości wykonane z drewna. Purystyczna, szlachetna aplikacja głośników w komorach zamkniętych, prawie doskonałych akustycznie kulach wypełnionych jedynie naturalną wełną owczą, jest również dużym osiągnięciem designerskim. Nieprzypadkowo zaprojektowano rozmieszczenie poszczególnych głośników względem siebie jak również ich kąty pochylenia w stosunku do słuchacza. Aplikacja przetworników w kulistych obudowach przyczyniła się do wielu osiągnięć w sferze akustycznej. Minimalna ilość rezonansów wewnątrz kul. Pomiary wykazały kompletny brak dyfrakcji, a fale stojące są absolutnie zminimalizowane. Natomiast dźwięk wydobywający się z kolumn nie zna pojęcia podbarwienia czy opóźnienia. Na analityczność i punktualność mają też jednak wpływ pierwszoligowe przetworniki Cell Accutona na środku i górze oraz szybki bas Ushera dbający o dół pasma. Całość to jak zawsze autorski, niepowtarzalny projekt Audio-Planet.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożny układ zamknięty separowany
Pasmo przenoszenia 30Hz – 40 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 60 – 200 W
Moc znamionowa  100 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm ( minimum 4,0 Ohm )
Podział pasma 160Hz / 1700Hz
Efektywność 88 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 161 x 56 x 77

Zapytaj o kolumny