Monolith 2

dune-1

OPIS OGÓLNY

„Monolith II” – Głównym powodem powstania drugiej wersji kolumn była potrzeba stworzenia bryły o mniejszej głębokości niż protoplasta, aby móc zaproponować nasze kolumny także do nieco mniejszych pomieszczeń. Założony projekt aplikacji z pustymi komorami dał nam swobodę przy zmianach bez wpływu na strojenie basu tak przypadającego do gustu części naszych klientów. Można więc przyjąć, że aplikacja i strojenie, a co za tym idzie, brzmienie basu jest zachowane bez zmian w stosunku do Monolith. Nie zmieniło się podejście do designu kolumn, nadal nie zdradzają swojego potencjału. Na froncie widzimy tylko połowę zaaplikowanych głośników. Dwu głośnikowa sekcja basowa ukryta jest wewnątrz kolumny. W wersji II dokonaliśmy także zmian w konfiguracji. Zmieniliśmy głośnik średniotonowy, który dobitniej zaznaczył kontury wokali i sprawniej dociążył dół średnich rejestrów.
Głośnik szerokopasmowy wspierany jest bardzo wydajną 28 mm kopułką jedwabną, która zdecydowanie nadaje takt muzyce. Sekcja niskotonowa nie tylko, że jest podwojona, ale też odseparowana i niezależnie strojona. Dwa głośniki niskotonowe pracują nad uzyskaniem jednej częstotliwości rezonansowej ale w odmiennych aplikacjach i kierunkach działania, dzięki czemu mogą się wzajemnie uzupełniać rozszerzając i urozmaicając działanie układu rezonatorów.
Konstrukcja to układ 3 drożny wielokomorowy 4 głośnikowy podwójnie wentylowany.
Bryła pozostała ciężka, solidna i monumentalna w swojej prostocie ale stała się nieco smuklejsza przy zachowaniu wysokości (więcej w opisie kolumn Monolith).

Co nas wyróżnia

Przetworniki

Monolityczna, solidna i minimalistyczna zarazem bryła

Mały w pełni wypełniający swoje rejestry głośnik średnio tonowy

Duża 28 mm kopułka jedwabna o zdecydowanym brzmieniu

Precedensowe rozwiązanie

Hybrydowa odseparowana podwójna sekcja basowa

Zaskakująco dobre, zdecydowane i uniwersalne brzmienie

 

Krótki opis brzmienia


Założyliśmy brzmienie uniwersalne, zdecydowane i otwarte. I takie jest. Lekkość i detaliczność środka pasma została obecnie podniesiona przez pełniejsze kontury wokali i sprawniejsze działanie w dolnych rejestrach. Połączenie ze zdecydowaniem jedwabnej kopułki podparte jest wielobarwnym i spójnym w swoim przekazie basie. Kolumny wręcz uwielbiają się popisywać i dziękują za odkręcenie potencjometru. Opis brzmienia w dwóch słowach – zaskakujące i niespodziewane. Brzmienie kolumn zasmakuje bardziej po zapoznaniu się z ceną zestawu.

Opis obudowy

Konstrukcja wykonana w całości z MDF, wysoka szczupła i głęboka. Obudowa ciężka (ścianki i przegrody – 30 mm grubości) i stabilna. Czterogłośnikowy układ wymusił złożoność wewnętrzną kolumny, które standardowo wykończane są w lakierze na wysoki połysk z delikatnie wygrawerowaną nazwą modelu ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby spersonalizować produkt nie tylko z wyborem koloru ale także wykończenia.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Czterogłośnikowy – trójdrożny układ hybrydowy
Pasmo przenoszenia 42Hz – 20 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 200 W
Moc znamionowa 160 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 140Hz / 1800Hz
Efektywność 88 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 144 x 22 x 50

Zapytaj o kolumny