Tower Monitor

dune-1

OPIS OGÓLNY

Tower Monitor to muskularna piękna obudowa oraz prosty 2 głośnikowy układ wentylowany.
Ta pozornie skromna konfiguracja w bardzo ambitnej aplikacji to dowód na to jak AP podchodzi do każdego wyzwania. Nawet kolumny, które nie mogą stać się naszymi flagowymi modelami muszą nie tylko wspinać się na wyżyny jakości brzmienia, ale mają też być wydarzeniem wizualnym.
Zewnętrzny wygląd oryginalnie pochylony szczyt obudowy o przekroju walca z owalnym frontem i pięknymi klasycznymi zdobieniami nie zdradza tego co jest w środku. Wewnętrzna aplikacja to asymetryczne ściany poziome z dekagonalnym układem z litego drewna w pionie.
Konfiguracja głośników to 5 calowy Seas z opatentowaną technologią SpiderRing®. Przetworniki te charakteryzującą się specjalnie uformowanym zawieszeniem umożliwiającym doskonałą kontrolę powiększonej swoją powierzchnią aktywną względem innych klasycznych 5 – calówek. Membrana w tym modelu to pozbawiony rezonansów własnych materiał pleciony z polipropylenu z korektorem fazy wewnątrz. Mała kopułka pierścieniowa to także SEAS doskonale zawieszony bardzo detaliczny i liniowo grający.

Co nas wyróżnia

Zaawansowana obudowa

Aplikacja wewnętrzna dekagon z asymetrycznym szczytem

Owalna aplikacja frontu

Drewno i wysoki połysk

Muskularna solidna obudowa

Ciekawa konfiguracja przetworników

Połączenie ciepła polipropylenu i detaliczności małej kopułki

 

Krótki opis brzmienia

Połączenie specyficznej aplikacji w ponadprzeciętnie masywnej (jak na monitory) obudowie z wybraną konfiguracją głośnikową, daje szybkie i pełne zarazem brzmienie, miękko ale bardzo detalicznie prowadzone. Głośniki filtrowane są bardzo łagodnie, a brzmienie polipropylenowej membrany i subtelność małej kopułki zapewnia przyjemność odsłuchu, a brzmienie nie męczy nawet podczas długich „spotkań” z muzyką. Dźwięki wydobywające się z kolumn nie próbują być nachalne ani niepotrzebnie zbyt efektowne. Ich brzmienie nie męczy nawet kiedy sami już jesteśmy zmęczeni. Proporcje i masywność niskich tonów jest w pełni wystarczająca, w stosunku do pozostałej części pasma i jak na tak niewielki głośnik.

Opis obudowy

Kolumny powstały z litego drewna. Pionowa konstrukcja nierównoramiennego dekagonu wewnątrz, na zewnątrz przybiera postać walca, który ma oryginalnie ścięty szczyt. Całość polakierowana satynową czernią z dodatkami wysokiego połysku i jesionowych fornirów barwionych na kasztanowy kolor. Owalny front to też zamierzone względy akustyczne. Do kolumn zostały specjalnie zaprojektowane podstawy, które na życzenie klienta mogą stanowić integralną ich część.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji dwudrożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 50Hz – 25 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 40 – 160 W
Moc znamionowa 60 W
Impedancja znamionowa 8 Ohm
Podział pasma 1900Hz
Efektywność 85 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 54 (+121) x 33 x 31

Zapytaj o kolumny