Dune 2

dune-1

OPIS OGÓLNY

Dune model 2 – to kontynuacja niesamowitego modelu Dune, tak doskonale odbieranego przez naszych klientów. Poprzeczka była zawieszona bardzo wysoko jeżeli chcieliśmy przebić pierwszy model zarówno jakością, mocą, jak i designem. Doskonała aplikacja zrealizowana na bazie nad wyraz złożonej budowy wewnętrznej kolumn. Nieprzypadkowa stylizacja zewnętrzna, wydawać by się mogło, że pięknych, krągłych linii obudowy z opadającym szczytem ku tyłowi już bardziej skomplikować nie można. Tak powiedzą tylko osoby, które nie wiedzą co jest w środku, a środek podporządkowany jest ściśle wielokomorowej, całkowicie asymetrycznej budowie każdej z komór obsługujących poszczególne głośniki.
Przetworniki to również pierwsza liga – same perły. Duża wstęga, papirusowy doskonały przetwornik średnio tonowy i potężny masywny 10 calowy głośnik niskotonowy.
Dune 2 to bez dwóch zdań konstrukcja Hi-Endowa zarówno pod względem budowy, aplikacji i brzmienia doskonałych przetworników. Przy tym wszystkim pojawił się jednak dylemat – czy ładniejsze są gdy patrzy się na nie z przodu, z boku, czy z tyłu ?

Co nas wyróżnia

ZAAWANSOWANA APLIKACJA

Dopracowana i bardzo złożona, w pełni asymetryczna, aplikacja wewnętrzna

Niepowtarzalny i piękny rysunek bryły kolumny

PRZETWORNIKI I FILTRACJA - HIGH END

Dobór najlepszych, wyselekcjonowanych przetworników

Doskonały projekt aplikacji i filtracji

KULTURA I MOC W JEDNYM

Kultura prezentacji brzmienia i niesamowity spokój przekazu

Wysoka moc i sprawność konstrukcji

 

Krótki opis brzmienia

Jak grają Dune 2 ? Potężna, ciepła i zaokrąglona podstawa basowa jest doskonałym tłem do obrazu, jaki rysuje nam Satori na środku pasma. Ten głośnik w połączeniu z naszą filtracją nie gra, on wręcz maluje, tworząc piękne pejzaże muzyczne.
Muzyka kreowana przez Dune 2 prowadzi nas w piękny świat artyzmu realizacji, budząc co jakiś czas swoją selektywną górą wstęgi i pomruków potężnego basu, który przy mocniejszym uderzeniu może wybudzić nas z letargu, w którym się pogrążyliśmy.
Czy udało nam się doprawić świetnie recenzowany przez słuchających model Dune 1 ? Tak, my jesteśmy tego pewni. Pozostaje to sprawdzić empirycznie.
Podobnie jak w Dune 1, głośnik średnio tonowy rządzi i dyktuje ton całej kolumnie, robiąc to nad wyraz otwarcie, z dozą lekkości i jasności. Detaliczną górę kreuje duża wstęga, która doskonale radzi sobie z akcentowaniem basu i nie sprawia wrażenia ani przez chwilę przejaskrawienia czy ostrości. Jaki jest bas? Potężny i zdecydowany, zaokrąglony i mięsiście mruczący. Swoim niskim zejściem może sprawiać wrażenie spowolnienia, ale o tym jak bardzo się myliliśmy dowiadujemy się, kiedy zaprowadza nas za chwilę do czeluści basu ,na najniższe piętra jego piwnic. Przy tym wszystkim kolumny mają nadspodziewany spokój prezentacji połączony z wysoką kulturą grania, mocą i sprawnością zestawu.

Opis obudowy

Konstrukcja kompozytowa z doskonałą, całkowicie asymetryczną aplikacją wewnętrzną przetworników. Projekt aplikacji i stylizacji stworzył obustronne korzyści brzmieniowe i wizualne tych pięknych i masywnych kolumn. 4 komory, z czego jedna zamknięta, nieobsługiwana przez żaden z głośników pełni funkcję stabilizatora napięć i wibracji. W przyszłości możemy wykorzystać tę komorę pod kolejny przetwornik. Wymagający klient, który może potrzebować jeszcze większej mocy i jakości w dolnych partiach pasma może nas zmotywować do zbudowania modelu Dune 3.
Wracamy jednak do naszej Dune 2. Pod względem separacji i neutralności na wybrzmienia konstrukcja jest prawie doskonała. Duża wstęga od Aurum Cantus współpracuje ze średniotonowym Papirusowym SATORI od SB Acoustics i 10 calowym głośnikiem celulozowym tego samego producenta. Kolumny są potężne i masywne.
Piękny, zwężający się ku górze rysunek muskularnie rozszerza się na środku i zwęża ku tyłowi. Całość podkreślona jest opadającym ku tyłowi szczytem, aby okryć większość boków drugim płaszczem.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożna wentylowana aplikacja hybrydowa
Pasmo przenoszenia 22Hz – 40 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 60 – 300 W
Moc znamionowa 200 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 140Hz / 2400Hz
Efektywność 88 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 145 x 46 x 53

Zapytaj o kolumny