Tao

dune-1

OPIS OGÓLNY

TAO to projekt bez wątpienia budzący sporo emocji i zapewne też kontrowersji. Nietuzinkowe podejście do tematu designu – pilastry na froncie, to znak zapytania skierowany do nas przez audiofili, a jednocześnie zdecydowany ukłon w stronę klientów sięgających po klasykę designu. Może to ułatwić wkomponowanie kolumn w pomieszczenia aranżowane w klasycznym i antycznym stylu. Pilastry lub kolumny mogą mieć różną formę i nawiązywać do mebli z różnych epok. Wygląd jest ważny, ale dźwięk najważniejszy. W projektowaniu i strojeniu skoncentrowaliśmy się więc na założeniach brzmieniowych.
TAO to całkowicie nowy produkt w naszym arsenale. Masywna, stabilna konstrukcja i układ 3-drożny z odsuniętym głośnikiem basowym nawiązuje do znakomitych rozwiązań zastosowanych w projekcie Dune. Formę aplikacji w tym przypadku kształtują trzy główne cechy: pochylony front zwieńczony pilastrami, trapezowy, zwężający się i opadający ku tyłowi korpus oraz autorskie pionowe, ażurowe ożebrowanie wewnętrzne.
Konfiguracja to znakomity duet SATORI – pierścieniową kopułkę oraz papirusowy stożek połączyliśmy w tej konstrukcji z potężnym bezkompromisowym głośnikiem basowym. W skrócie TAO to ogień i woda, klasyka wyglądu i nowoczesność aplikacji.

Co nas wyróżnia

Masywna trapezowa bryła z pilastrami na froncie

Klasyczna obudowa z możliwością personalizacji

Zdecydowany charakter brzmienia przełamujący schematy

 

Niezwykła konturowość i spójność, podparta potężnym basem

 

 

Krótki opis brzmienia


Realizacja aplikacji 3-drożnej z odsuniętym głośnikiem basowym bliżej podłoża i pochyleniem przedniej ścianki pozwala dobrze kontrolować czasy wybrzmień w pomieszczeniu odsłuchowym. W TAO zastosowaliśmy głośnik basowy pozwalający na przyjmowanie dużych mocy i pracujący z dużymi wychyleniami. Kreuje on brzmienie bardzo solidne i mięsiste w tym zakresie częstotliwości. Bas, bez kompleksów przekornie połączyliśmy z duetem SATORI potrafiącym w niezwykle przekonujący sposób rysować scenę i malować wybrzmieniami. Dźwięki wydawane przez TAO łamią wiele schematów trzymając jednak w ryzach brzmienie w całym spektrum pasma. Ciężko je opisać, jednak zdecydowanie trzeba go posłuchać.

Opis obudowy

Konstrukcja bryły trapezoidalna, zwężająca się ku tyłowi. Boki frontów zamykają klasyczne pilastry z obłymi krawędziami. Proponowane wykończenie to fortepianowy lakier i fornir w wysokim połysku. Autorskie wewnętrzne ożebrowanie i układ rezonansowy w kształcie trapezu szczelinowego (ręcznie wykonywany jak większość elementów kolumn) to kolejne dodatkowe atuty . Wszystko to posadowione na masywnym cokole. Niewątpliwą zaletą konstrukcji jest możliwość personalizacji profilu pilastrów i rodzaju fornirów naturalnych, co pozwoli w pełni dopasować wygląd do Państwa wnętrz i ich aranżacji.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji 3-drożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 35Hz – 20 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza 100 – 250 W
Moc znamionowa 150 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 150Hz / 2500Hz
Efektywność 86 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 144 x 22 x 50

Zapytaj o kolumny