Monolith 3

dune-1

OPIS OGÓLNY

„Projekt „Monolith” to od pierwszej odsłony suma założeń masywnego, minimalistycznego design’u i zdecydowanego brzmienia przy pozornie skromnym wyposażeniu. To już trzeci wariant rozwinięcia tej koncepcji. Chcąc zachować zbliżoną moc w zdecydowanie mniejszej obudowie i przy zamianie sekcji basowej z dwóch głośników 6 calowych na jeden przetwornik 8’, musieliśmy przebudować nasze „MONOLITH’Y III” w dość znacznym stopniu. To nadal konstrukcja trójdrożna, ale już trzygłośnikowa wentylowana na przedniej ścianie kolumny. Ta monumentalna, ciężka i masywna obudowa, która nadal nie ujawnia całego swojego potencjału basowego ukrytego w komorach wewnętrznych niewidocznych dla oka słuchacza. Wszystkie z Monolith’ów łamią pewne stereotypy. Są podobne, ale to różne warianty jednej koncepcji.
Informacja dla fanów modelu I i II Monolith’ów. Oczywiście te dwa modele pozostają w ofercie Audio Planet. Nadal zaskakują słuchaczy zdecydowanym charakterem i surowością brzmienia. Wszystkich można posłuchać i zdecydować, który Monolith najbardziej odpowiada naszym gustom.
Sam fakt powstania już trzeciej wersji tych kolumn świadczy o dużym zainteresowaniu rynku tym modelem. Świadczy to też o naszej elastyczności i odpowiedzi na potrzeby klientów i kreacje lubianego brzmienia w rożnych, choć czerpiących z jednego projektu podobnych obudowach. W wykreowanej przez nas ostatniej wersji z numerem III było kilka podstawowych założeń. Zachowanie zdecydowanego brzmienia z aplikacją przetwornika basowego w dnie kolumny z charakterystycznym efektem odbioru. Utrzymanie monolitycznego, prostego w wyrazie wyglądu, przy założeniu zmiany wszystkich głośników i zdecydowanie mniejszej głębokości kolumn. Zmieniliśmy bryłę, jest płytsza, ale zarazem szersza z powodu zmiany głośnika średniotonowego i jeszcze wyższa niż dwa poprzednie modele dla zachowania harmonii bryły.
„MONOLITH III” to też zmiany brzmieniowe. Wyposażenie oparliśmy na przetwornikach SB Acoustics stosując cały ceramizowany
garnitur. Uzyskaliśmy masywniejszą, szerszą ale też łagodniejszą średnicę pasma. Wysokie tony zostały bardziej rozświetlone w wyższych partiach, z nieco mniejszym zdecydowaniem w dolnych oktawach. Z basem zeszliśmy jeszcze niżej niż w poprzednich modelach i lekko zmiękczyliśmy jego charakter.
Monolith III to też nowe możliwości koncepcyjne. Dzięki szerokiej ofercie różnych materiałów membran głośników SB Acoustics rysuje się koncepcja stworzenia zestawów hybrydowych pozwalających jeszcze bardziej spersonalizować brzmieniowe wymagania klientów. Da to możliwość wpływu na szczegóły wybrzmień przy zachowaniu ogólnego charakteru kolumn. Podobne założenia mamy w stosunku do całej serii „Phobos”, której pierwsze modele są już na ukończeniu.

Co nas wyróżnia

Średnica pełna ale subtelnie rysowana

Monolityczna, ciężka bryła

Detaliczna, pięknie rozświetlona góra pasma

Hybrydowa odseparowana sekcja basowa na głośniku 8 calowym

Zdecydowane, spójne i uniwersalne brzmienie.

 

Krótki opis brzmienia


To już trzecia odsłona Monolith”ów, więc wiedzieliśmy co chcemy osiągnąć. Uniwersalne, wyrównane liniowo ale zdecydowane, pełne i namacalne brzmienie. Charakter „III -ki” jest nieco bardziej miękką alternatywą dla poprzednich modeli. Pełniejszy, masywny środek oraz jasna, detaliczna góra doskonale współgra z nisko schodzącym i pełnie brzmiącym basem. Monolith III to ekstrawagancki i klasowy produkt o zaskakującej jakości brzmienia. Szerokie spektrum brzmieniowe w wachlarzu wszystkich modeli Monolith stanowi ciekawą i bardzo atrakcyjną ofertę na naszym rynku w tej klasie cenowej.

Opis obudowy

Trzecia „twarz” kolumn Monolith nie odbiega znacznie od pierwowzorów. Pomimo całkowitej przebudowy nowego projektu, obudowa pozostała ciężka, powściągliwa i surowa. To Monolith w pełnym tego słowa znaczeniu. Trójgłośnikowy układ z basem w dnie wymusił złożoność wnętrza kolumny. Zmieniły się proporcje obudowy. Jest szersza i wyższa ale zdecydowanie płytsza. Proponujemy ten model wykonany z MDF i z reguły wykończenie na wysoki połysk. Możemy jednak jak wszystko, jeszcze bardziej spersonalizować także wykończenie kolumn.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 35Hz – 30 kHz (6dB))
Rekomendowana moc wzmacniacza 50 – 200 W
Moc znamionowa 100 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 2500Hz / 150Hz
Efektywność 87 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 144 x 22 x 50

Zapytaj o kolumny