Naboo

dune-1

OPIS OGÓLNY

Naboo rzadko spotykany reprezentant wysokosprawnej konstrukcji z punktowym źródłem dźwięku. Największa gratka dla wszystkich miłośników źródeł winylowych i amplifikacji lampowych. Wracamy więc wspomnieniami zarówno do dźwięku jak i konstrukcji przypominającej lata 60-te, oczywiście z odświeżonym designem.
Audio-Planet nie mógł pozostawić tej części melomanów i audiofilii. Przygotowaliśmy dwie propozycje konstrukcji tego typu – pierwszą z nich już przedstawiliśmy w formie Naboo monitor. Dziś przyszedł czas na nieco mocniejszy i niżej schodzący model Naboo w konstrukcji podłogowej.
Naboo to Piękny klasyczny rysunek obudowy połączony z lekką wizualnie podstawą. Aplikacja i magnetyzujący swoim wyglądem głośnik szerokopasmowy przykuwa wzrok od pierwszej chwili obcowania z kolumnami.
Kolumny są duże ze względu na wymagania aplikacyjne wyspecjalizowanych jednostek szerokopasmowych. Rysunek stylistyczny jednak dodał dużo lekkości projektowi.
Doskonała koherencja, bardzo wysoka sprawność i łatwe 8-ohm’owe obciążenie to 3 decydujące cechy decydujące o przeznaczeniu kolumn.

Co nas wyróżnia

przetwornik szerokopasmowy

Wysokosprawna 95 dB aplikacja szerokopasmowa

Doskonałe przetworniki – celuloza, kewlar, neodym i miedź

BALANS TONALNY

Bezwarunkowa koherencja wszystkich podzakresów pasma

Bezwzględne zgranie fazowe całego pasma

klasyczna obudowa

Dwukomorowa konstrukcja aplikacji

Kolumny doskonałe do amplifikacji Single End

 

Krótki opis brzmienia

W konstrukcjach jednogłośnikowych z założenia nie musimy się martwić o tak trudne do osiągnięcia aspekty w konstrukcjach klasycznych jak koherencja, zgranie fazowe i brzmieniowe. Tutaj mamy to podane od zaraz. Nie ma jednak nic łatwo. Wiemy, że niektórzy na tym poprzestają w budowie konstrukcji szerokopasmowych ale nie Audio-Planet. Głośniki są filtrowane specjalnymi układami kompensującymi balans tonalny i korygującymi wybijające się oktawy pasma. Aplikacja głośników to hybrydowa budowa dwukomorowa, która poprawia odbiór i wybrzmienie najniższych częstotliwości. Kto raz słuchał konstrukcji szerokopasmowych niefiltrowanych doskonale wie, jak potrafią zakłuć w uszy i jak potrafią rozczarować ilością basu. U nas nikt się nie rozczaruje – gwarantujemy liniowy balans tonalny i odpowiednią wielkość podstawy basowej. A w gratisie dodajemy niewielką jego regulację.

A jak grają ? Niespotykana zbyt często namacalność, otwartość i zdecydowanie prezentacji kompozycji połączone jest miękkim, wystarczającym w swojej ilości i szybkości, basem oraz doprawione nad wyraz namacalną górą pasma. Krócej opisać się nie da, za to na pewno należy posłuchać.

Opis obudowy

Połączenie Naturalnych fornirów i wykończenia na wysoki połysk. Szkielet i ścianki z twardej sklejki brzozowej. Konstrukcja klasyczna prostopadłościenna. Dodatki wizualne jak i praktyczne na zewnątrz zamykają cały projekt w jedną całość.
Aplikacja dwukomorowa jednogłośnikowa z rezonatorem Helmholtza to droga naszych konstruktorów do uzyskania z lekkiej membrany szerokopasmowca miękkiego i zaokrąglonego basu, który najlepiej będzie korelował z naturalnością i otwartością całego średniego podzakresu. Specjalne połączenie miedzy komorami, wytłumienie i rozpraszacze wewnątrz pracują razem nad ustaleniem specyficznej, spokojnej pracy odpowiedzi wylotu rezonatora.
Wybrany przetwornik to nie pierwsza lepsza celulozowa jednostka . Utwardzana i usztywniana podwójna membrana celulozowa włóknami kewlarowymi z unikalnym miedzianym korektorem fazy oraz silny zaawansowany układ neodymowego napędu. Cewka o relatywnie wysokim skoku pracuje w dopieszczonej symetryzującymi pierścieniami Faradaya szczelinie. Całość w odlewanym koszu tworzy jeden z ciekawszych głośników tego typu na świecie. Oczywiście Naboo Monitor mogą funkcjonować samoistnie, tzn. bez nogi, która została zaprojektowana jako element dodatkowy.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji 1 drożna szerokopasmowa hybryda MLTL
Pasmo przenoszenia 40Hz – 20 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 10 – 160 W
Moc znamionowa  80 W
Impedancja znamionowa 8 Ohm
Podział pasma Regulacja +/- 1dB balansu tonalnego 500Hz – 2000Hz
Efektywność 95 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 118 x 34 x 45

Zapytaj o kolumny