Dune

dune-1

OPIS OGÓLNY

Poszukiwanie brzmienia zbliżonego do audiofilskiego. Szczegółowość góry, wyrazisty i dobitny środek ma być podparty dynamicznym ale nie za płytkim basem. Użyliśmy przetworników Aurum Cantus na górę i bas, średnie realizuje Usher. Projekt się powiódł, co potwierdziła spora rzesza osób odsłuchujących kolumny. Zawsze można to skonfrontować na miejscu – zapraszamy!

Co nas wyróżnia

podwójny bass-reflex

podwójny bass-reflex wyprowadzony na ściankę przednią to celowe założenie, poprawia dynamikę dając lepszą kontrolę pracy i minimalizację turbulencji. Daje również większą swobodę w ustawieniu kolumn.

głośnik wstęgowy

Wstęga w projekcie DUNE to nie tylko urozmaicenie oferty – to poszukiwanie najlepszego brzmienia, skomponowanie z innymi przetwornikami, ale także sprawa najlepszego designu tego modelu

zwrotnica

21 elementowa zwrotnica obrazuje zaangażowanie akustyków w osiągnięciu założeń brzmieniowych

lite drewno

do budowy kolumn użyto dwóch gatunków drewna, które mają wpływ na uzyskanie wysokich parametrów brzmieniowych. Klient otrzymuje przy okazji niepowtarzalny, ręcznie wykonany wyrób

Krótki opis brzmienia

Maksymalne wyrównanie balansu tonalnego konstrukcji, od najwyższych rejestrów do wyższych oktaw basu, pozwoliło na wykreowanie masywnego i ciepłego brzmienia środkowych rejestrów.
Środek zdecydowanie rządzi brzmieniem konstrukcji, ma się wrażenie że bez dwóch zdań silny bas gra pod dyktando wyższych rejestrów, a mocne uderzenia odzywają się wtedy kiedy mają się odezwać. Delikatna, selektywna góra kreowana przez detaliczną wstęgę doskonale i nienachalnie uzupełnia otwarte i namacalne wokale. Konstrukcja lubi dostać więcej mocy i bezlitośnie zaciemnia słabe realizacje. Zdecydowany partner do selektywnej dobrej mocnej elektroniki.
DUNE nie spadają nigdy w ostrość ale jednocześnie nie lubią słabej, łatwo wpadającej w przesterowania, elektroniki.

Opis obudowy

Nic oprócz obcowania “oko w oko” nie jest w stanie wyrazić piękna tych kolumn. Wielką szkodą dla nich byłoby schować je w narożnikach ciasnego pokoiku bez możliwości podziwiania ich kształtów. Płynne linie występują w nich prawie w każdej, z wyjątkiem frontu i dna, ściance. Te skomplikowane do wykonania kształty powstały jednak przede wszystkim dla dźwięku, a nie dla oka. Przedmiotowe obudowy wykonane są z dwóch gatunków drewna, podobnie jak w innym modelu TAU CETI. Przy aplikacji ukształtowanie wnętrza kolumny zbliża się do doskonałości akustycznej. Stąd spora głębokość kolumn i linie pozwalające wybrzmieć z jednoczesną pełną kontrolą szybkości rozprężania przy wygasaniu wybrzmień. W pokazowym modelu DUNE użyliśmy do budowy frontów, podobnie jak w kolumnach TEBE, jesionu. Chcemy jednak być elastyczni. Na życzenie klienta może to być mahoń, orzech, czerń w wysokim połysku, macie albo inne, spokojniejsze lub bardziej awangardowe wykończenie.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Zestaw trójdrożny w obudowie hybrydowej
Pasmo przenoszenia 40Hz – 40 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 75 – 300 W
Moc znamionowa  150 W
Impedancja znamionowa 6 Ohm ( minimum 4 Ohm )
Podział pasma 140Hz / 2700Hz
Efektywność  87 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 135 x 45 x 48

Zapytaj o kolumny