Dune

[ezcol_1half]

dune-1

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

OPIS OGÓLNY

Poszukiwanie brzmienia zbliżonego do audiofilskiego. Szczegółowość góry, wyrazisty i dobitny środek ma być podparty dynamicznym ale nie za płytkim basem. Użyliśmy przetworników Aurum Cantus na górę i bas, średnie realizuje Usher. Projekt się powiódł, co potwierdziła spora rzesza osób odsłuchujących kolumny. Zawsze można to skonfrontować na miejscu – zapraszamy!

[/ezcol_1half_end]

Co nas wyróżnia

podwójny bass-reflex

podwójny bass-reflex wyprowadzony na ściankę przednią to celowe założenie, poprawia dynamikę dając lepszą kontrolę pracy i minimalizację turbulencji. Daje również większą swobodę w ustawieniu kolumn.

głośnik wstęgowy

Wstęga w projekcie DUNE to nie tylko urozmaicenie oferty – to poszukiwanie najlepszego brzmienia, skomponowanie z innymi przetwornikami, ale także sprawa najlepszego designu tego modelu

zwrotnica

21 elementowa zwrotnica obrazuje zaangażowanie akustyków w osiągnięciu założeń brzmieniowych

lite drewno

do budowy kolumn użyto dwóch gatunków drewna, które mają wpływ na uzyskanie wysokich parametrów brzmieniowych. Klient otrzymuje przy okazji niepowtarzalny, ręcznie wykonany wyrób

[ezcol_1half]

Krótki opis brzmienia

Maksymalne wyrównanie balansu tonalnego konstrukcji, od najwyższych rejestrów do wyższych oktaw basu, pozwoliło na wykreowanie masywnego i ciepłego brzmienia środkowych rejestrów.
Środek zdecydowanie rządzi brzmieniem konstrukcji, ma się wrażenie że bez dwóch zdań silny bas gra pod dyktando wyższych rejestrów, a mocne uderzenia odzywają się wtedy kiedy mają się odezwać. Delikatna, selektywna góra kreowana przez detaliczną wstęgę doskonale i nienachalnie uzupełnia otwarte i namacalne wokale. Konstrukcja lubi dostać więcej mocy i bezlitośnie zaciemnia słabe realizacje. Zdecydowany partner do selektywnej dobrej mocnej elektroniki.
DUNE nie spadają nigdy w ostrość ale jednocześnie nie lubią słabej, łatwo wpadającej w przesterowania, elektroniki.

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Opis obudowy

Nic oprócz obcowania “oko w oko” nie jest w stanie wyrazić piękna tych kolumn. Wielką szkodą dla nich byłoby schować je w narożnikach ciasnego pokoiku bez możliwości podziwiania ich kształtów. Płynne linie występują w nich prawie w każdej, z wyjątkiem frontu i dna, ściance. Te skomplikowane do wykonania kształty powstały jednak przede wszystkim dla dźwięku, a nie dla oka. Przedmiotowe obudowy wykonane są z dwóch gatunków drewna, podobnie jak w innym modelu TAU CETI. Przy aplikacji ukształtowanie wnętrza kolumny zbliża się do doskonałości akustycznej. Stąd spora głębokość kolumn i linie pozwalające wybrzmieć z jednoczesną pełną kontrolą szybkości rozprężania przy wygasaniu wybrzmień. W pokazowym modelu DUNE użyliśmy do budowy frontów, podobnie jak w kolumnach TEBE, jesionu. Chcemy jednak być elastyczni. Na życzenie klienta może to być mahoń, orzech, czerń w wysokim połysku, macie albo inne, spokojniejsze lub bardziej awangardowe wykończenie.

[/ezcol_1half_end]

Dane techniczne

[ezcol_1half]

Rodzaj konstrukcji Zestaw trójdrożny w obudowie hybrydowej
Pasmo przenoszenia 40Hz – 40 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 75 – 300 W
Moc znamionowa  150 W

[/ezcol_1half] [ezcol_1half_end]

Impedancja znamionowa 6 Ohm ( minimum 4 Ohm )
Podział pasma 140Hz / 2700Hz
Efektywność  87 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 135 x 45 x 48

[/ezcol_1half_end]

Zapytaj o kolumny