Naboo Monitor

dune-1

OPIS OGÓLNY

Naboo rzadko spotykany reprezentant wysoko sprawnej konstrukcji z punktowym źródłem dźwięku. Największa gratka dla wszystkich miłośników źródeł winylowych i amplifikacji lampowych.
Audio-Planet nie mógł pozostawić tej części melomanów i audiofili. Przygotowaliśmy dwie propozycje konstrukcji tego typu.
Naboo monitor – to piękny, klasyczny rysunek obudowy połączony z lekką wizualnie podstawą. Aplikacja i magnetyzujący swoim wyglądem głośnik szerokopasmowy przykuwają wzrok od pierwszej chwili obcowania z kolumnami.
Naboo są duże ze względu na wymagania aplikacyjne wyspecjalizowanych jednostek szerokopasmowych. Rysunek stylistyczny dodał jednak dużo lekkości projektowi.
Doskonała koherencja, bardzo wysoka sprawność i łatwe 8-ohmowe obciążenie to trzy decydujące cechy stanowiące o przeznaczeniu kolumn.

Co nas wyróżnia

przetwornik szerokopasmowy

Wysokosprawna 94 dB aplikacja szerokopasmowa

Doskonałe przetworniki – celuloza, kewlar, neodym i miedź

balans tonalny

Bezwarunkowa koherencja wszystkich podzakresów pasma

Bezwzględne zgranie fazowe całego pasma

klasyczna obudowa

Dwukomorowa konstrukcja aplikacji

Kolumny doskonałe do amplifikacji Single End

 

Krótki opis brzmienia

W konstrukcjach jednogłośnikowych z założenia nie musimy się martwić o tak trudne do osiągnięcia aspekty w konstrukcjach klasycznych jak koherencja, zgranie fazowe i brzmieniowe. Tutaj mamy to podane od zaraz. Nie ma jednak nic łatwo. Wiemy, że niektórzy na tym poprzestają w budowie konstrukcji szerokopasmowych ale nie Audio-Planet. Głośniki są filtrowane specjalnymi układami kompensującymi balans tonalny i korygującymi wybijające się oktawy pasma. Aplikacja głośników to hybrydowa budowa dwukomorowa, która poprawia odbiór i wybrzmienie najniższych częstotliwości. Kto raz słuchał konstrukcji szerokopasmowych niefiltrowanych doskonale wie, jak potrafią zakłuć w uszy i jak potrafią rozczarować ilością basu. U nas nikt się nie rozczaruje – gwarantujemy liniowy balans tonalny i odpowiednią wielkość podstawy basowej. A w gratisie dodajemy niewielką jego regulację.

A jak grają ? Niespotykana zbyt często namacalność, otwartość i zdecydowanie prezentacji kompozycji połączone jest miękkim, wystarczającym w swojej ilości i szybkości, basem oraz doprawione nad wyraz namacalną górą pasma. Krócej opisać się nie da, za to na pewno należy posłuchać.

Opis obudowy

Połączenie Naturalnych fornirów i wykończenia na wysoki połysk. Szkielet i ścianki z twardej sklejki brzozowej. Konstrukcja klasyczna prostopadłościenna. Dodatki wizualne jak i praktyczne na zewnątrz zamykają cały projekt w jedną całość.
Aplikacja dwukomorowa jednogłośnikowa z rezonatorem Helmholtza to droga naszych konstruktorów do uzyskania z lekkiej membrany szerokopasmowca miękkiego i zaokrąglonego basu, który najlepiej będzie korelował z naturalnością i otwartością całego średniego podzakresu. Specjalne połączenie miedzy komorami, wytłumienie i rozpraszacze wewnątrz pracują razem nad ustaleniem specyficznej, spokojnej pracy odpowiedzi wylotu rezonatora.
Wybrany przetwornik to nie pierwsza lepsza celulozowa jednostka . Utwardzana i usztywniana podwójna membrana celulozowa włóknami kewlarowymi z unikalnym miedzianym korektorem fazy oraz silny zaawansowany układ neodymowego napędu. Cewka o relatywnie wysokim skoku pracuje w dopieszczonej symetryzującymi pierścieniami Faradaya szczelinie. Całość w odlewanym koszu tworzy jeden z ciekawszych głośników tego typu na świecie. Oczywiście Naboo Monitor mogą funkcjonować samoistnie, tzn. bez nogi, która została zaprojektowana jako element dodatkowy.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji 1 drożna szerokopasmowa wentylowana
Pasmo przenoszenia 50Hz – 20 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 10 – 120 W
Moc znamionowa  60 W
Impedancja znamionowa 8 Ohm
Podział pasma Regulacja +/- 1dB balansu tonalnego 600Hz – 2000Hz
Efektywność 94 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 69 x 29 x 40

Zapytaj o kolumny