Phobos 3/3

Opis ogólny

Kolumny Phobos 3/3 to trzeci model tej serii po P. monitor i P. monitor symetryczny w portfolio AP. Dajemy zgodnie z zapowiedziami wybór zakładając różne wymagania lokalowe. Działają już także Phobos 4/3, zarówno w naszym studiu jak i u naszych klientow. Cztery modele kolumn dają sporą alternatywę charakteru i mocy w obrębie jednej serii. Dwa monitory, lub jeden z dwóch modeli podłogowych. Phobos w swoich kilku wcieleniach będą połączeniem wyważonego, uniwersalnego brzmienia z możliwością jego personalizacji podobnie jak w przypadku stylizacji obudów.
Do zasilenia serii wybraliśmy cenione za dużą swobodę prezentacji, mięsisty zaokrąglony rysunek sceny brzmieniowej i niespotykany w tym zakresie cenowym niski poziom zniekształceń głośniki SB, dostępne w szerokim wachlarzu wersji.
Tutaj upatrujemy właśnie tej głębszej personalizacji, wykorzystując różne rodzaje membran przetworników, dających szerokie pole wyborów wybrzmienia. Zawsze jednak będzie to masywne i spokojne brzmienie o dużej kulturze cieszącej ucho i pozwalającej na spędzanie długich chwil z muzyką. Phobos ma być naszą najbardziej przystępną cenowo propozycją i wyjściem na przeciw tym, którzy nie zamierzają do zasilenia używać drogich i mocnych wzmacniaczy.

Co nas wyróżnia

Pełna personalizacja wykończenia

Bardzo solidna obudowa

Neutralne, pełne i spójne brzmienie

Niskie poziomy zniekształceń

Większa cenowa dostępność

 

Krótki opis brzmienia

Brzmieniowym założeniem serii Phobos jest uniwersalność. Phobos 3/3 jest mocniejszą wersją Phobos Monitor. Jest alternatywą dla tych, którzy szukają uniwersalnego brzmienia, cenią pełny głęboki bas ale lubią obcować z muzyką nieco głośniej. To kolumny do pomieszczeń, do których Phobos Monitor będzie dysponował za małą mocą. Zapewniamy, że PHOBOS 3/3 otuli ciepłym, pełnym basem o miękkim zabarwieniu. To nie znaczy, że jeżeli trzeba nie poradzi sobie z bardziej „jędrnym” uderzeniem. Charakter brzmienia jest bardzo spójny i mięsisty przy szerokiej, pochłaniającej słuchacza scenie. Zarówno środek, jak i góra nie wyrywają się ponad zrównoważony wykres pasma. O ile góra momentami lubi brylować w swoich wysokich partiach to środek nie wybija się na pierwszy plan, pozostawiając resztę dźwięków zdecydowanie w tle, tylko delikatnie rysuje swoje obrazy i pilnuje nadawania konturów uderzeniom basowym tam gdzie trzeba. Bas nawet przy cichym odsłuchu buduje klimat i głębię sceny. Ogólny odbiór to przyjemne miękkie granie zbliżone do zaokrągleń proponowanych przez lampę z lekko matowym odcieniem. Daje przyjemność i relaks przy nawet długich odsłuchach nie męcząc słuchacza.

Opis obudowy

Klasyczny prostopadłościan wykonaliśmy z 25 milimetrowego MDF-u. Frontowa nakładka proponowana przez nas w innym kolorze lub sposobie polakierowania ma nadać charakter całej seri i być jej wizytówką. Sam kształt nakładki mamy przygotowany w kilku wariantach, aby wyjść na przeciw wymaganiom klientów. Grubość ścianek i wspomniana przed chwilą nakładka stanowią dodatkową gwarancję stabilnego brzmienia. Wewnątrz zainstalowaliśmy ażurową, przegrodę a bas refleks jak w większości naszych modeli skierowaliśmy na przednią ściankę by ułatwić ustawienie kolumn w pomieszczeniu. Phobos to konserwatywna bryła o ekskluzywnym wyglądzie i wykończeniu na Twoje życzenie. Realizujemy wykończenia obudów zarówno w drewnie jak i lakierach kryjących.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 38 Hz – 30 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 60 – 120 W
Moc znamionowa  60 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 240 / 1800 Hz
Efektywność 87 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 105 x 20 x 35

 

Zapytaj o kolumny