Triangle

dune-1

OPIS OGÓLNY

Triangle to w założeniach hybryda prostoty, minimalizmu z selektywnym, Hi-Endowym brzmieniem osnutym ciepłym, nienachalnym basem. Uzyskanie takiego zespolenia osiągnęliśmy przez selektywny dobór przetworników. Zaawansowane przetworniki Excel i bardzo dobrze brzmiący aluminiowy woofer kreują brzmienie będące bez wątpienia przeciwwagą dla ostrych geometrycznych kształtów obudowy. Magnezowy, wysoko-tonowy z zaawansowanym układem napędowym „axiall magnetized NdFeB ring magnet”, Nextelowy Excel w roli średnio-tonowego, oraz bardzo miękko i nisko grający aluminiowy specjalista od niskich tonów.
Kolumny te mają być ofertą dla wymagających klientów, ceniących jasne, nienachalne, niezwykle kontrolowane brzmienie z dawką bardzo dobrej, nisko schodzącej podstawy basowej a zarazem tych, którzy hołdują minimalistycznemu wyposażaniu wnętrz. Triangle mają podnosić prestiż pomieszczeń, w których się znajdą.

Co nas wyróżnia

Nietuzinkowy design

Umożliwia dowolną personalizację kolumn. Specjalne pierścienie separują przetworniki od twardego szkła.

Zwrotnica

Skrupulatnie zaprojektowana aplikacja w złożonej obudowie, która tworzy doskonałe środowisko dla przetworników oraz doskonała, bezkompromisowa, zgodna z założeniami, filtracja.

Przetworniki

Selektywny dobór zaawansowanych przetworników Seas Excel, dzięki któremu uzyskaliśmy doskonałe i przejrzyste „jak szkło” brzmienie.

 

Krótki opis brzmienia

Hi- endowa aplikacja przyczyniła się do HI-Endowego brzmienia. Ekstremalnie niski poziom zniekształceń i praktycznie niezauważalne w pomiarach pasożytnicze magazynowanie energii, to efekt doskonałego filtrowania głośników, który przyczynił się również do wykreowania niezwykle przejrzystego, selektywnego idącego w jaśniejszym kierunku odbioru brzmienia środka i góry pasma podpartego niezwykle ciepłym i masywnym dołem schodzącym nadzwyczaj nisko w stosunku do wielkości zastosowanego przetwornika niskotonowego.
Testy pokazały, że z ciepłą integrą grają spójnie i przyjemnie. Napędzane mocnym tranzystorem pokazują co naprawdę oznacza kontrola wybrzmień i niski mruczący bas. Triangle nie potrzebują koniecznie mocnego zasilania. Ze słabszą amplifikacją Single Ende grają zmyślnie i przyjemnie, wprowadzając słuchacza w pełni w świat muzyki. Już po chwili słuchania scena tworzona przez Triangle powoduje, że kolumny znikają, a my przenosimy się w centrum muzycznego wydarzenia.

Opis obudowy

Zdecydowanie złożoność obudowy (miękkie drewno, szkło i kompozyty żywiczne) w połączeniu z aplikacją przyczyniają się do Hi-Endowego charakteru kolumn. Triangle za sprawą trójkątnej podstawy sprawiają wrażenie tafli szkła z wmontowanymi głośnikami nadając im futurystyczny design. Słuchacz nie widzi boków kolumn. Cała kolumna odbija obrazy wnętrza przyjmując charakter pomieszczenia, wtapiając się w nie. Wszystkie ściany i grodzie są w kształcie trójkątów. Niesie to za sobą liczne walory akustyczne i stylistyczne. W komorze basowej zastosowano rozpraszacz i anty-rezonansową przegrodę pomiędzy komorami głośnika basowego i średnio-tonowego z dylatacją powietrzną. Trzeba wspomnieć też o pierścieniach separujących głośniki od szklanej powierzchni frontu.
Zastosowanie szkła w obudowie otwiera nowe możliwości nieograniczonej personalizacji związanej z designem obudów. Na stronie przykładowe wariacje na temat triangli, które mogą rozbudzić wyobraźnię. Od dziś kolumny nie muszą być tylko czarne, białe, drewniane, choć Triangle mogą być też takie.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożny wentylowany w obudowie hybrydowej
Pasmo przenoszenia 22Hz – 22 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 75 – 200 W
Moc znamionowa  125 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm ( minimum 3,6 Ohm )
Podział pasma 160Hz / 1700Hz
Efektywność 86 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 142 x 55 x 67

Zapytaj o kolumny