Tebe 2

dune-1

OPIS OGÓLNY

TEBE 2 to wizualna kontynuacja poprzednika nie obyło się jednak bez poważnych zmian w konfiguracji, aplikacji i filtracji.
Dwie kopułki Scan Speak’a pracujące w duecie na środku i górze pasma pozostały bez zmian. Ten duet doskonale kreuje naturalną detaliczność otulając spokojem resztę pasma.
Kolumny z założenia mają dawać dużo przyjemności i relaksu w czasie wspólnie z “nimi” spędzonym. Zaszły jednak oczywiste zmiany w sposobie filtracji po aplikacji nowych głośników na dole pasma.
TEBE 2 to teraz konstrukcja 3,5 drożna. Koncepcja bardzo zbliżająca się do układów 4 drożnych w tak taniej konstrukcji, do tego naturalne drewno na froncie kolumny i jeszcze wysoki połysk na bokach – niemożliwe? U nas możliwe. Dodatkowo, zwężająca się komora średniotonowca jest zakończona otworem stratnym.
Nowe głośniki Basowe to Pleciona węglowa wielowarstwowa od SB Acoustics. Potrafią reprodukować nad wyraz potężne, ciepłe i nie męczące niskie rejestry które jak można się domyślić idealnie konturuje wyżej wymieniony duet Scan Speak’a.

Co nas wyróżnia

Piękny, naturalny, wygięty w pół łuk drewniany front kolumny

Naturalna detaliczność, spokój i zdecydowany pełny bas

Złożona filtracja 3,5 drożna w tym zakresie cenowym

Dekompresyjny otwór stratny głośnika średniotonowego

 

Krótki opis brzmienia

Realizacja aplikacji 3,5 drożnej stworzyła niespotykaną jakość reprodukcji Basu w tym zakresie cenowym i przy tej wielkości przetworników.

Wkomponowaliśmy najniższe rejestry w lekko podaną niezwykle detaliczną ale nie ostro i spójnie podaną górę pasma uzupełnioną o niezwykle lekki środek.

Zrealizowaliśmy założenia. Powstała kolumna która nie męczy, nie dużo kosztuje ale niestety uzależnia charakterem brzmienia. Doskonale komponuje się ze wzmacniaczami grającymi nawet suchym brzmieniem ocieplając ich barwę ciepłym basem.

 

Opis obudowy

Konstrukcja klasyczna, otwarta z frontem wspinającym się po łuku. Wykonaliśmy go z naturalnych obłogów drewna warstwowo klejonych w celu uzyskania pożądanego kształtu, wytrzymałości i pozbycia się ewentualnych naprężeń. Poszliśmy dalej i otworzyliśmy otworem stratnym zwężającą się komorę kopułki średniotonowej, która obniża rezonans komory. Wyjście otworu wkomponowane jest w tabliczkę znamionową kolumny.

Cała obudowa wykonana z 28 milimetrowego klejonego MDF’u z przegrodami mającymi na celu walkę z falami stojącymi. Boki wykończone na wysoki połysk dla uzyskania ciekawego kontrastu z drewnem użytym na froncie.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji trój i pół drożny układ hybrydowy
Pasmo przenoszenia 35Hz – 20 kHz
Rekomendowana moc wzmacniacza 60 – 200 W
Moc znamionowa 120 W
Impedancja znamionowa 4 Ohm
Podział pasma 150Hz / 650Hz / 2500Hz
Efektywność 88 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 124 x 20 x 50

Zapytaj o kolumny