Tower

dune-1

OPIS OGÓLNY

„Tower” to potężna, masywna i piękna kolumna. Model ten ma wzbogacić naszą ofertę w przedziale kolumn do nieco większych pomieszczeń. Projekt powstawał rownolegle z modelem o tej samej nazwie w wersji monitor. Sama obudowa jest projektem walca z wnętrzem o dekagonalnym przekroju pionowym. Założenia brzmieniowe to selektywność i subtelność detali wsparta pełnym i dynamicznym basem. Aby uzyskać dobre parametry górnych rejestrów, wykorzystaliśmy detaliczność i precyzję tak chwaloną przez naszych klientów ze znanego układu 2 głośników projektu Tower Monitor. Od kolumn „Tower” podłogowych wymagamy jednak większej mocy i potężniejszego grania. Wzbogaciliśmy zestaw mocną Subniskotonową sekcją umieszczoną w dolnej części obudowy i oczywiście zmieniliśmy parametry projektu akustycznego w celu uzyskania liniowej charakterystyki brzmienia w całym paśmie.
Konfiguracja przetworników to 5 calowy SEAS z opatentowaną technologią SpiderRing® charakteryzującą się specjalnie uformowanym zawieszeniem umożliwiającym doskonałą kontrolę powiększonej powierzchni aktywnej względem innych klasycznych 5 calówek. Głośnik ten jest pozbawiony rezonansów własnych. Membrana wykonana z plecionego polipropylenu z korektorem fazy. Mała kopułka pierścieniowa to także SEAS doskonale zawieszony bardzo detaliczny i liniowo grający. Najniższymi rejestrami zajmuje się 10 calowa jednostka z membraną z plecionego włókna węglowego. Uzyskaliśmy w tym ambitnym konstrukcyjnie projekcie, przy pozornie skromnej konfiguracji bardzo wydajny model o ciekawym brzmieniu.

Co nas wyróżnia

Aplikacja wewnętrzna dekagon z asymetrycznym szczytem

Drewno i wysoki połysk połączony z absolutnym matem

Owalny front

potężna, solidna obudowa.

konfiguracja - ciepło polipropylenu, detaliczności małej kopułki z potęgą Basu

 

Krótki opis brzmienia


„Tower” to połączenie aplikacji ciekawej konfiguracji przetworników w ponadprzeciętnej, masywnej i solidnej obudowie. Przyniosło to brzmienie szybkie, ale i pełne. Miękko ale bardzo detalicznie, wyraźną kreską, prowadzone są instrumenty i wokale w środku pasma akcentowane delikatną górą z Bardzo mocną i solidną Podstawą basową. Głośniki filtrowane są bardzo łagodnie co w połączeniu ze specyficznym, ciekawym brzmieniem polipropylenu i subtelnością małej kopułki daje nam przyjemne brzmienie, nie męcząc nawet przy długich odsłuchach. Dźwięki nie są nachalne, ani niepotrzebnie ostre. Zestrojone ze wzmacniaczami większej mocy nawet przy cichych odsłuchach dają komfort detaliczności na tle pełnego, jędrnego basu za sprawą wspierającego go środka. Duża moc kolumn pozwala odsłonić swoje drugie „ja” przy pełniejszym odkręceniu potencjometra. Większy prąd zdecydowanie pobudza kolumny a głośnik basowy w komitywie ze „średniakiem” dopiero wtedy pokazuje nie tylko jakość, ale i potęgę brzmienia.

Opis obudowy

Założenia związane z kolumnami Tower to nie tylko jakość ale też moc. Głośnik basowy – 10′ wymagał dużej komory i solidnej obudowy. Prototypowy model został wykonany w całości z litego drewna. Komory wewnętrzne oddziela kątowo umieszczona w stosunku zarówno do dna kolumny, w której zaaplikowaliśmy głośnik basowy, jak i do jej ściętego szczytu solidna – antyrezonansowa grodź. Drewniane wewnętrzne ściany tworzą asymetryczny dekagon. Zewnętrzna ściana kolumny to walec z oryginalnym ścięciem szczytu. Owalny front to też zamierzone względy akustyczne. Cały walec posadzony jest na masywnym pierścieniu za sprawą sześciu walcowatych nóg. Duży prześwit pozwala się swobodnie „wypowiadać” głośnikowi basowemu, nawet przy głośnym słuchaniu. Obydwa SEAS-y umieszczone są na wyprofilowanej na froncie nakładce, podobnie jak dwa otwory basrefleksu skierowane bezpośrednio na słuchacza. Całość polakierowana i zdobiona na bokach podobnie jak Tower – Monitor, naturalnym fornirem jesionowym barwionym na ciepły orzech w wysokim połysku. Oczywiście u nas każda kolumna jest tworzona łącznie z wykończeniem – na zamówienie klienta.


Dane techniczne

Rodzaj konstrukcji Trójdrożna wentylowana
Pasmo przenoszenia 25Hz – 25 kHz (6dB)
Rekomendowana moc wzmacniacza 80 – 300 W
Moc znamionowa 300 W
Impedancja znamionowa 8 Ohm
Podział pasma 1900Hz / 190Hz
Efektywność 85 dB (2.83V/1m)
Wymiary (wys. x szer. x gł.) cm 135 x 37 x 37

Zapytaj o kolumny