TEBE

tebe-1

OPIS OGÓLNY

Kolumny stworzone do muzyki wymagającej subtelności, detaliczności i dobrej separacji w średnich i wysokich tonach oraz dobrze rozbudowanej sceny. Jazz, przykładowo, potrzebuje zarówno wymienionych powyżej możliwości jak i dobrego dynamicznego i pełnego zarazem basu. O średnie i wysokie tony miały zadbać przetworniki firmy Scan Speak. Bas powierzyliśmy firmie Usher. Przy niewielkich gabarytach obudów zdecydowaliśmy się na podwójne rozwiązanie i bas refleks skierowany do przodu. Jesteśmy pewni, że nasze założenia zostały spełnione. Jazz to wymagający gatunek muzyki. Radząc sobie z jazem kolumny nie powinny mieć problemów ani z klasyką, ani z innymi nawet bardzo wymagającymi gatunkami.
Kolumny TEBE, pomimo niewielkich rozmiarów, dysponują sporą mocą. Mogą swobodnie wypełnić dźwiękiem pomieszczenie o powierzchni przekraczającej 40 m. Ścianki kolumn o grubości 30 mm powodują, że kolumny ważą około 60 kg. Waga taka daje komfort stabilnego, w dużej mierze kontrolowanego, dźwięku. Wyróżnia je z tłumu również piękna linia i klasa mebla.

Co nas wyróżnia

bass-reflex wyprowadzony na ściankę frontową kolumny

Bas-reflex wyprowadzony na ściankę przednią to celowe założenie – poprawia dynamikę dając jednocześnie większe możliwości ustawienia kolumn.

SYSTEM POŁĄCZEŃ bi-amping I bi-wiring

Krótki opis brzmienia

Subtelna, a zarazem wyrazista góra doskonale współpracuje ze średnicą. Bas potężny, głęboki. Nie próbuje jednak dominować, pojawiając się w odpowiednich momentach w pożądanym natężeniu. Charakter zmierzający w kierunku analitycznego gdzie wysokie i średnie tony raczej dominują, kreując punktualne i dynamiczne brzmienie.

Opis obudowy

Pochylona delikatnym łukiem przednia ścianka kolumny nadaje jej charakteru drapieżnej subtelności, dodatkowo podkreślonego przez pochylenie także górnej płaszczyzny obudowy. Front wykonany został z kilku warstw litego jesionu, co łączy ze sobą właściwości estetyczne, akustyczne oraz skutecznie eliminuje naprężenia i rezonanse. Bass-reflex skierowany do przodu pozwala na łatwiejszą adaptację kolumn w pomieszczeniu.
Na życzenie wykonujemy obudowy w dowolnej kolorystyce i konfiguracji stylistycznej. Szczegóły do uzgodnienia telefonicznie bądź mailowo.


Dane techniczne

Nazwa modelu TEBE
Sugerowana moc wzmacniacza [W] 30-200
Impedancja [ohm] 4
Waga jednej kolumny 48 kg
Wymiary (dł. x szer. x głęb.) cm 122 x 20 x 49
Rok produkcji 2015

Zapytaj o kolumny